Aktualności

Próbna ewakuacja

11 grudzień 2019

Próbna ewakuacja

W dniu dzisiejszym tj. 11.12. w naszym przedszkolu i żłobku odbyła się próbna ewakuacja.
Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.
Czytaj więcej
Spotkanie ze Świętym Mikołajem

9 grudzień 2019

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Okres świąteczny to czas radości i spełniania marzeń dzieci. W dniu 6.12.2019 r. spełniło się marzenie Tygrysków, odwiedził ich wyjątkowy i długo oczekiwany gość Święty Mikołaj, który obdarował ich wspaniałymi prezentami. Dzieci powitały Gwiazdora piosenką pt. "Mikołaj jedzie samochodem", którą pięknie zatańczyły w kółeczku. Mile i radośnie spędzony czas ubarwiły nam wspólne zdjęcia z Mikołajem. Dziękujemy Panu Mikołajowi za piękny, radosny, magiczny czas, za uśmiech dzieci i spełnienie ich marzeń w tym wyjątkowym dniu. Składamy również gorące podziękowania Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tych radosnych, przedświątecznych, niezapomnianych chwil.
Czytaj więcej
W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja...

5 grudzień 2019

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja...

W oczekiwaniu na przybycie wspaniałego gościa Świętego Mikołaja dzieci z radością wykonały świąteczne prace plastyczne na których dum
Czytaj więcej
Przedstawienie

19 listopad 2019

Przedstawienie "Jaś i Małgosia"

W dniu 15 listopada 2019 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w barwnym i uroczym przedstawieniu teatralnym pt."Jaś i Małgosia" w wykonaniu Teatru Lalek "Bajka" ze Starego Sącza. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały spektakl podczas którego spotkały Jasia, Małgosię, Drwala, Drwalową, Kózkę, Liska, Myszkę oraz Dziadka w roli narratora. Bajka w sposób humorystyczny zachęcała dzieci do uprawiania sportów i prostych ćwiczeń ruchowych aby w przyszłości być zdrowym i nie mieć np. bólu pleców. Dzieci dowiedziały się także, że wzajemne czynienie dobra zwycięża nad złem. Barwna scenografia oraz wdzięczna muzyka dopełniły całości przedstawienia w wykonaniu pięknych i uroczych kukiełek.
Czytaj więcej
Obchody 11 listopada

12 listopad 2019

Obchody 11 listopada

Data 11 listopada jest jedną z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Budząc zainteresowania wydarzeniami historii Polski oraz rozwijając poczucie przynależności narodowej z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości dzieci z naszego żłobka z ciekawością wzięły udział w zajęciach o tematyce patriotycznej. Zapoznały się z symbolami narodowymi, słuchały wiersza pt "Katechizm polskiego dziecka" W.Bełzy oraz utworu
Czytaj więcej
Bibułkowe dynie

22 październik 2019

Bibułkowe dynie

Jesienne inspiracje plastyczne zachęciły nas do wykonania "bibułkowych dyń", a maluszki z wielkim zaangażowaniem wyklejały kawałkami bibuły szablony dyni, ćwicząc swą sprawność manualną i rozwijając wyobraźnię. Powstały jesienne dynie, które ozdobiły wystawę naszych prac w pięknych, jesiennych kolorach.
Czytaj więcej