Aktualności

Ubieranie choinki

13 grudzień 2019

Ubieranie choinki

Piękny czas Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. W naszym żłobku również nie mogło zabraknąć tego zwyczaju. Dzieci z wielką radością i zapałem ubierały choinkę, zawieszały barwne bombki, gwiazdki, łańcuchy, pierniczki oraz kolorowe światełka. Nasza choinka wygląda prześlicznie, swym blaskiem roziskrzonych światełek wprowadza nas w magiczny, świąteczny nastrój.
Czytaj więcej
Próbna ewakuacja

11 grudzień 2019

Próbna ewakuacja

W dniu dzisiejszym tj. 11.12. w naszym przedszkolu i żłobku odbyła się próbna ewakuacja.
Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.
Czytaj więcej
Spotkanie ze Świętym Mikołajem

9 grudzień 2019

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Okres świąteczny to czas radości i spełniania marzeń dzieci. W dniu 6.12.2019 r. spełniło się marzenie Tygrysków, odwiedził ich wyjątkowy i długo oczekiwany gość Święty Mikołaj, który obdarował ich wspaniałymi prezentami. Dzieci powitały Gwiazdora piosenką pt. "Mikołaj jedzie samochodem", którą pięknie zatańczyły w kółeczku. Mile i radośnie spędzony czas ubarwiły nam wspólne zdjęcia z Mikołajem. Dziękujemy Panu Mikołajowi za piękny, radosny, magiczny czas, za uśmiech dzieci i spełnienie ich marzeń w tym wyjątkowym dniu. Składamy również gorące podziękowania Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tych radosnych, przedświątecznych, niezapomnianych chwil.
Czytaj więcej
W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja...

5 grudzień 2019

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja...

W oczekiwaniu na przybycie wspaniałego gościa Świętego Mikołaja dzieci z radością wykonały świąteczne prace plastyczne na których dum
Czytaj więcej
Bal Andrzejkowy

29 listopad 2019

Bal Andrzejkowy

W piątek 29.11.2019 r. w naszej sali odbył się Bal Andrzejkowy dla Maluszków. Tygryski w pięknych strojach i w doskonałych humorach bawiły się w rytmie znanych piosenek. Były wróżby andrzejkowe, kolorowe światełka, balony oraz zabawy z chustą animacyjną. Zwieńczeniem zabawy był słodki poczęstunek w postaci pysznych gofrów, które dzieci przygotowały wspólnie z opiekunkami na tą wyjątkową okazję.
Czytaj więcej
Światowy Dzień Pluszowego Misia

26 listopad 2019

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25.11.2019 roku dzieci z naszego żłobka obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś to najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel i pocieszyciel dzieci. Tego dnia dzieci przyniosły ze sobą ukochane pluszaki. Duże, małe, kolorowe, puchate misie "gościły" ze swoimi małymi właścicielami. Każdy piękny, wyjątkowy, cudowny, niezastąpiony. Dzieci z ciekawością wysłuchały krótkiej opowieści o historii powstania pluszowego Misia, następnie wpólnie ze swoimi misiami bawiły się przy piosence "Jadą, jadą misie" oraz robiły sobie zdjęcia z Misiem w roli głównej. Zwieńczeniem zajęć był masażyk relaksacyjny "Urodziny Misia Zbysia" oraz ćwiczenie relaksacyjne pt "Oddychanie z maskotką" podczas których to zabaw maluszki mogły się wcielić w małe przytulne misie, zrelaksować się i odprężyć. Wspólna zabawa z misiami zakończyła się pracą plastyczną pt "Mój przyjaciel Miś" podczas której dzieci mogły wyrazić swoje emocje i odczucia w stosunku do swoich pluszowych przyjaciół, niezastąpionych, kochanych przytulanek.
Czytaj więcej