Aktualności

Praca plastyczna

26 wrzesień 2019

Praca plastyczna "Muchomorki"

Piękna złota jesień przyniosła nam mnóstwo kolorów, barw oraz pomysłów na jesienne prace plastyczne. Tym razem z radością wykonaliśmy jesienne piękne, czerwone " Muchomorki" naklejając poszczególne ich części na kartkę papieru. Barwne muchomory ozdobiły naszą tablicę prac, a maluszki mogły doskonalić swoją sprawność manualną i rozwijać wyobraźnię.
Czytaj więcej
Zajęcia i zabawy o tematyce jesiennej

25 wrzesień 2019

Zajęcia i zabawy o tematyce jesiennej

Nadeszła piękna, złota jesień, która przyniosła nam mnóstwo swoich "skarbów". Krótka pogadanka z wykorzystaniem kolorowych ilustracji wprowadziła maluszki w poznanie zmian zachodzących w przyrodzie. Maluszki poznały dary jesieni: kolorowe liście, kasztany, żołędzie, szyszki, a następnie wybrały się na "Jesienny spacer" po parku - na niby podziwiając dary jesieni, które mogły dotknąć, powąchać i z radością zebrać do koszyczka. Zabawa "Taniec liści" przy piosence "Ola i liście" z podrzucaniem kolorowych liści do góry dostarczyła nam mnóstwo radości i uśmiechów. Zwieńczeniem naszych jesiennych zabaw był masażyk relaksacyjny "Jesień" w celu zrelaksowania się i odprężenia.
Czytaj więcej
Zajęcia relaksacyjne

23 wrzesień 2019

Zajęcia relaksacyjne

Dzieci uwielbiają zabawy i ćwiczenia relaksacyjne, które są stałym elementem naszych zajęć. Liczne masażyki, zabawy i ćwiczenia relaksacyjne o tematyce jesiennej pt "Dotknięcie jesieni", "Trawki na wietrze", " Krople deszczu" oraz wiele innych są doskonałą okazją do zrelaksowania się, odprężenia i wyciszenia maluszków, dając im poczucie spokoju, radości oraz doskonale integrując grupę.
Czytaj więcej
Przedstawienie pt.

17 wrzesień 2019

Przedstawienie pt. "Kłamstwa Kozy"

W dniu 13.09.2019r. odwiedził nas Teatr lalek "Pinokio" z Nowego Sącza i zaprezentował dzieciom uroczy, barwny i pouczający spektakl teatralny pt" Kłamstwa Kozy ". Dzieci z wielką uwagą i ciekawością śledziły losy sierotki Paulinki, która trafia na podstępną kozę, której kłamstwa i wykorzystywanie dobrego serca zwierząt i ludzi ukazują, iż w życiu nie można oszukiwać i żerować na cudzej dobroci. Piękna scenografia, wspaniała muzyka oraz urocze, piękne kukiełki rozbudziły zainteresowanie dzieci, które z uwagą słuchały treści, z ciekawością oglądały spektakl oraz radośnie spędziły czas, rozbudzając wrażliwość sztuką teatralną od najmłodszych lat.
Czytaj więcej
Zabawy sensoryczne z

30 sierpień 2019

Zabawy sensoryczne z "gniotkiem"

Dzieci uwielbiają zabawy sensoryczne dzięki którym odkrywają świat poprzez zmysły oraz rozwijają wyobraźnię. Mnóstwo radości i wesołej zabawy przyniosło dzieciom zgniatanie balonowego "gniotka" wypełnionego mąką, dzięki któremu maluszki doskonaliły zmysł dotyku, zrelaksowały się, odprężyły, a uśmiech i dobry humor ich nie opuszczał.
Czytaj więcej
Ćwiczenia i zabawy relaksacyjne

28 sierpień 2019

Ćwiczenia i zabawy relaksacyjne

Ćwiczenia i zabawy relaksacyjne są częstym elementem naszych zajęć. Maluszki z wielkim zaangażowaniem i radością uczestniczyły w licznych masażykach relaksacyjnych "Letni spacerek", " Bocian i szpak ", " Rzeczka", "Karuzela" ,"Spacer biedronki" oraz zabawach relaksacyjnych i wyciszających pt "Na łodzi", "Letni odpoczynek" które przeniosły dzieci nad morze z odgłosami morskich fal i szumem wiatru, które to dźwięki działają relaksacyjnie. Zabawy te doskonalą umiejętność odprężenia, wyciszenia, rozwijają wyobraźnię poprzez technikę wizualizacji oraz dostarczają dzieciom delikatnych bodźców poprzez dotyk, dając jednocześnie poczucie spokoju, czułości i radości.
Czytaj więcej