Aktualności

101 Rocznica Odzyskania  Niepodległości

15 listopad 2019

101 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Dzień 12 listopada 2019r. był w naszym przedszkolu  dniem patriotycznym. Dzieci wraz z nauczycielami, rodzicami i dziadkami uczciły pieśnią patriotyczną pamięć dzielnych Polaków walczących o wolność i niepodległość naszego kraju ponad sto lat temu.
Czytaj więcej
Czas zadumy i pamięci

14 listopad 2019

Czas zadumy i pamięci

Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka. Wprowadzając dzieci w świat wartości moralnych oraz uczuć patriotycznych, nie może zabraknąć zajęć, przybliżających dzieciom naszych bohaterów narodowych, którzy zginęli w obronie Naszej Małej Ojczyzny. W tym celu grupy „Sówki” i „Biedronki” wybrały się na Cmentarz Grębałów. Dzieci mogły w ciszy, zadumie, posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić świeczki na Pomniku przy Kwaterze Kombatantów. W czasie wycieczki, dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.
Czytaj więcej
Wycieczka do Klockolandu

8 listopad 2019

Wycieczka do Klockolandu

30 października 2019 r. mali miłośnicy klocków LEGO wyruszyli na niezwykłą wycieczkę do Centrum Nauki i Zabawy Klockoland w Krakowie.
Czytaj więcej
Wydarzenia w listopadzie

5 listopad 2019

Wydarzenia w listopadzie

Czytaj więcej
Spotkanie z ciekawymi ludźmi

30 październik 2019

Spotkanie z ciekawymi ludźmi

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi dnia 28 października 2019 r. w naszym przedszkolu  odbyło się niecodzienne wydarzenie, w którym uczestniczyły dwie najstarsze grupy a więc „Sówki” i „Biedronki”. Tego dnia odwiedziły nas osoby niepełnosprawne: niewidoma Natalia oraz niesłyszący  Kuba, którzy przybyli na spotkanie z opiekunką Stowarzyszenia „Dobrze” Pauliną. Spotkanie to miało na celu przełamywanie barier w stosunku do osób niepełnosprawnych, pozbycie się lęku czy wstydu dzieci  wobec takich osób. Natalia i Kuba to wykształceni młodzi ludzie, którzy swoją aktywnością na polu akademickim i zawodowym pokazują, że niepełnosprawność nie musi być czynnikiem wykluczenia. Natalia jest skrzypaczką, ukończyła Akademię Wychowania Muzycznego i obecnie kończy drugi kierunek-prawo. Kuba jest na ostatnim roku studiów magisterskich na kierunku-historia.
Czytaj więcej
Spotkanie z Policjantem

25 październik 2019

Spotkanie z Policjantem

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi dnia 24 października 2019r. odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z Panią Policjantką. Pani Policjantka w sposób przystępny dzieciom opowiedziała o cieniach i blaskach pracy policjanta, popierając swoją opowieść dwoma kolorowymi książeczkami ”Policjant” i „Radiowóz”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały fragmentów książeczek czytanych przez Panią Policjant jak również oglądały kolorowe ilustracje. Spotkanie było jeszcze jedną okazją aby dzieci utrwaliły sobie zasady przechodzenia przez jezdnię, zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze, rolkach czy hulajnodze, zasady bezpiecznego zachowania na placu zabaw oraz zasady zachowania w kontekście z obcymi zwierzętami i nieznanymi osobami dorosłymi. Dużo frajdy sprawiło dzieciom przymierzanie stroju policjanta oraz wykonywanie odcisków palców.
Czytaj więcej