Aktualności

Nasze plany na miesiąc wrzesień

11 wrzesień 2020

Nasze plany na miesiąc wrzesień

Czytaj więcej
Tydzień eksperymentów

31 sierpień 2020

Tydzień eksperymentów

W ostatnim tygodniu wakacji przedszkolaki ze wszystkich grup wykonały wiele doświadczeń i eksperymentów, które wzbudziły ich ciekawość zjawiskami zachodzącymi w otaczającym świecie. Dzieci wraz z nauczycielkami przeprowadziły prostą reakcję chemiczną, łącząc ocet z sodą, dzięki której został napompowany balon. Zobaczyły również, jak balon może przyciągać lekkie przedmioty i w jaki sposób wbić w niego wykałaczkę, aby nie pękł. Przedszkolaki próbowały zobaczyć powietrze, dmuchając w różne przedmioty, tworzyły silny i delikatny wiatr, puszczały w powietrze samoloty wykonane z papieru. Sprawdziły jak powstaje deszcz, stworzyły deszczową chmurę, cierpliwie obserwowały, w jaki sposób przemieszcza się kolorowa woda. Dużo radości sprawiło dzieciom malowanie bańkami mydlanymi oraz próby tworzenia małej bańki w dużej bańce. Eksperymentowanie było dla dzieci wspaniałą zabawą, dostarczając im wiele wrażeń i emocji oraz wzbogacając ich wyobraźnię i zakres wiedzy.
Czytaj więcej
Rozpoczęcie roku 2020/2021 i adaptacja

28 sierpień 2020

Rozpoczęcie roku 2020/2021 i adaptacja

Szanowni Państwo Rodzice!

Informujemy, że w związku z epidemią nie organizujemy oficjalnego rozpoczęcia roku
Czytaj więcej
Informacja o zebraniach z rodzicami

27 sierpień 2020

Informacja o zebraniach z rodzicami

W związku z rozpoczęciem nowego roku przedszkolnego 2020/2021 zaplanowane jest spotkanie organizacyjne dla Rodziców.
Czytaj więcej
Tydzień kolorów

26 sierpień 2020

Tydzień kolorów

W dniach 17-21 sierpnia w naszym przedszkolu odbył się „ Kolorowy Tydzień ”. Motywem przewodnim tego tygodnia były prawa dziecka ,oraz towarzyszące im kolory. Poszczególnym dniom przypisana była inna barwa. Każdego dnia dzieci zakładały część swojej garderoby w danym kolorze ,lub niewielki jego motyw.    
Czytaj więcej
Tydzień sportu

18 sierpień 2020

Tydzień sportu

II tydzień sierpnia - tydzień sportu, był dla naszych przedszkolaków czasem bardzo aktywnym. Dzieci zdobyły informacje dotyczące różnych dyscyplin sportowych oraz dowiedziały się dlaczego sport jest tak ważny dla naszego zdrowia. Bawiliśmy się w rzut do celu, przeciąganie liny. Dzieci układały tor wyścigowy i następnie ścigały się autkami. Nie zabrakło zabaw z chustą animacyjną oraz gier i zabaw zespołowych - wyścigi z piłeczką ping pong, wyścigi z woreczkiem na głowie, rzuty ringiem.
Czytaj więcej