Aktualności

23.12.-27.12.2019 nieczynne

20 grudzień 2019

23.12.-27.12.2019 nieczynne

Czytaj więcej
Jasełka

20 grudzień 2019

Jasełka

Piątek 20 grudnia 2019r. był dniem wyjątkowo świątecznym. Przedszkole zapachniało choinką, piernikami, rozpromieniło się tysiącem kolorowych światełek oraz błyszczących bombek i ozdób. Dzieci z grupy „Biedronki” przedstawiły „Jasełka”, które dodatkowo  wprowadziły wszystkich uczestników wigilijnego spotkania w  świąteczny nastrój. Znana i tradycyjna historia Narodzenia Bożego Dzieciątka została przypomniana i przybliżona publiczności w sposób niezwykle  nowoczesny. Publiczność nagrodziła aktorów i wychowawców gromkimi brawami doceniając ogromny wkład pracy w przygotowanie tak wspaniałego spektaklu. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni  rodzice wspólnie z nauczycielami i dziećmi odśpiewali kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Nie zabrakło też szczerych życzeń wszelkiej pomyślności na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Po głównej uroczystości odbyła się tradycyjna „Grupowa Wigilia”, a więc dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń, wspólne spożywanie wigilijnych potraw oraz śpiewanie kolęd. Był to niezapomniany, wspólnie spędzony czas przepełniony radością, życzliwością  i magią zbliżających się świąt.
Czytaj więcej
Legenda o św. Kindze

18 grudzień 2019

Legenda o św. Kindze

Teatr „Lalka” ze Starego Sącza po raz kolejny zaszczycił nasze przedszkole swoją obecnością z przedstawieniem „Legenda o św. Kindze”. Legenda przybliżyła dzieciom los sierot: Hanulki i Marcinka, których Księżna Kinga otoczyła troskliwą opieką. Jeszcze raz nasze pociechy mogły przekonać się, że warto okazywać pomoc potrzebującym i troszczyć się o nich. Tej szczególnej wrażliwości uczyły dzieci wszystkie występujące w spektaklu postacie. Starannie wykonane kukiełki, oryginalna muzyka doskonale oddała klimat epoki średniowiecza.  
Czytaj więcej
Akcja „Szlachetna Paczka” zakończona!

17 grudzień 2019

Akcja „Szlachetna Paczka” zakończona!

Dnia 2 grudnia 2019r. zakończono w naszym przedszkolu zbiórkę rzeczy i pieniędzy związaną z akcją charytatywną „Szlachetna Paczka&
Czytaj więcej
Wieczór z Andersenem

13 grudzień 2019

Wieczór z Andersenem

Dnia 29 listopada 2019r. w naszym przedszkolu już od godziny 15.00 było gwarno i wesoło, gdyż właśnie rozpoczął się długo oczekiwany „Wieczór z Andersenem”. Dzieci , rodzice oraz nauczyciele przebrani za bajkowe postacie dumnie wmaszerowali na pięknie udekorowaną, bajkową salę. Główną atrakcją tego wieczoru było czytanie bajek przez rodziców wyświetlanych na ścianie za pomocą rzutnika „Ania”, a więc sprzętu sprzed co najmniej 40 lat. Ale były też konkursy, zabawy związane z baśniami i jego twórcą H.Ch. Andersenem, no i oczywiście zorganizowany przez rodziców słodki poczęstunek dla dzieci. Wszystkie dzieci zostały obdarowane drobnymi nagrodami a zwycięzcy konkursu plastycznego na temat: „Ilustracja do baśni Andersena” dodatkowo otrzymali magiczne okulary, przez które można widzieć więcej i inaczej. Był to też doskonały moment na podsumowanie trwającego cały listopad twórczego projektu  „Co może parasol?”  Wieczór ten pewnie na długo pozostanie w pamięci dzieci jako niepowtarzalny, ciepły i pełen wrażeń.
Czytaj więcej
Z wizytą u św. Mikołaja!

12 grudzień 2019

Z wizytą u św. Mikołaja!

Z wizytą u św. Mikołaja!
W bieżącym roku dzieci oczekiwały na św. Mikołaja w Domu Kultury Fort 49 na Wzgórzach Krzesławickich. Zanim pojawił się ten długo oczekiwany gość i hojnie obdarował dzieci prezentami, były zabawy i występy. Dzieci z zainteresowaniem oglądały taneczne wyczyny zespołów dziecięcych, bawiły się przy muzyce oraz uczyły się śpiewać piosenki o bałwanku. Do przedszkola wróciły bardzo zmęczone, ale szczęśliwe i pełne pozytywnych wrażeń. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc św. Mikołajowi w transporcie paczek dla dzieci i zorganizowanie napojów.
Czytaj więcej