Aktualności

Z wizytą u św. Mikołaja!

12 grudzień 2019

Z wizytą u św. Mikołaja!

Z wizytą u św. Mikołaja!
W bieżącym roku dzieci oczekiwały na św. Mikołaja w Domu Kultury Fort 49 na Wzgórzach Krzesławickich. Zanim pojawił się ten długo oczekiwany gość i hojnie obdarował dzieci prezentami, były zabawy i występy. Dzieci z zainteresowaniem oglądały taneczne wyczyny zespołów dziecięcych, bawiły się przy muzyce oraz uczyły się śpiewać piosenki o bałwanku. Do przedszkola wróciły bardzo zmęczone, ale szczęśliwe i pełne pozytywnych wrażeń. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc św. Mikołajowi w transporcie paczek dla dzieci i zorganizowanie napojów.
Czytaj więcej
Próbna ewakuacja

11 grudzień 2019

Próbna ewakuacja

W dniu dzisiejszym tj.11.12. w naszym przedszkolu i żłobku odbyła się próbna ewakuacja.
Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.
Czytaj więcej
Nasze plany na miesiąc grudzień

2 grudzień 2019

Nasze plany na miesiąc grudzień

Czytaj więcej
Przedstawienie

19 listopad 2019

Przedstawienie "Jaś i Małgosia"

15 listopada 2019r. po raz kolejny odwiedził przedszkole Teatr Lalkowy „Bajka” tym razem z przedstawieniem „Jaś i Małgosia”. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy zagubionych bohaterów w lesie, które wyruszyły w świat aby pomóc rodzicom przezwyciężyć ogromną biedę panującą w ich domu. Po drodze miały różne przygody i spotykały różnych ludzi i zwierzęta. Pomimo, że dzieci same były wyczerpane i głodne dzieliły się z innymi ostatnimi okruchami chleba, dlatego też tyle wdzięczności otrzymały od innych na zakończenie bajki. Bajka nauczyła dzieci, że warto czynić dobro, bo ono w przyszłości powraca do tego, kto je czyni. Celem bajki było również zachęcenie widzów do uprawiania sportu i ćwiczeń ruchowych, aby nie mieć wady postawy, tak jak to było w przypadku złej Czarownicy. W spektaklu wzięło udział  11 dużych i kolorowych lalek, które okazale prezentowały się na tle pięknych dekoracji.
Czytaj więcej
101 Rocznica Odzyskania  Niepodległości

15 listopad 2019

101 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Dzień 12 listopada 2019r. był w naszym przedszkolu  dniem patriotycznym. Dzieci wraz z nauczycielami, rodzicami i dziadkami uczciły pieśnią patriotyczną pamięć dzielnych Polaków walczących o wolność i niepodległość naszego kraju ponad sto lat temu.
Czytaj więcej
Czas zadumy i pamięci

14 listopad 2019

Czas zadumy i pamięci

Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka. Wprowadzając dzieci w świat wartości moralnych oraz uczuć patriotycznych, nie może zabraknąć zajęć, przybliżających dzieciom naszych bohaterów narodowych, którzy zginęli w obronie Naszej Małej Ojczyzny. W tym celu grupy „Sówki” i „Biedronki” wybrały się na Cmentarz Grębałów. Dzieci mogły w ciszy, zadumie, posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić świeczki na Pomniku przy Kwaterze Kombatantów. W czasie wycieczki, dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.
Czytaj więcej