Aktualności

Podwójna uroczystość w „Glukusiach”

16 październik 2019

Podwójna uroczystość w „Glukusiach”

Dnia 14 października 2019r. odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka” oraz „Dzień Nauczyciela”. Najmłodsze dzieci z grupy „Żuczki” i „Pszczółki” oraz dzieci starsze z pozostałych grup a więc te, które pojawiły się w naszym przedszkolu w nowym roku szkolnym, złożyły w obecności swoich rodziców, babć, dziadków nauczycieli i właścicieli przedszkola uroczysta przysięgę. Najpierw jednak wszystkie grupy prezentowały swoje wiersze i piosenki traktujące o tym, jak to dobrze być „przedszkolakiem na medal” i jak miło  i przyjemnie można w naszym przedszkolu spędzać czas. Po złożeniu uroczystej przysięgi, Pani Dyrektor pasowała dzieci na prawdziwych przedszkolaków, dotykając specjalnym, ogromnym ołówkiem prawego ramienia każdego dziecka, wręczając jednocześnie pamiątkowy dyplom. Dzieci z grupy „Biedronki” recytowały wiersze, zaśpiewały i zatańczyły dla nauczycieli i pracowników przedszkola dziękując w ten sposób za opiekę, trud, poświęcenie, odpowiedzialność i wielkie serce. Miłym akcentem uroczystości były szczere życzenia od Rady Rodziców dla nauczycieli z okazji ich święta.
Czytaj więcej
Przedstawienie

4 październik 2019

Przedstawienie "Cenne rady"

Październik w naszym przedszkolu rozpoczął się teatralnie. Ze spektaklem „Cenne rady” zawitał do nas Teatr Latek „Bajka” ze Starego Sącza. W bajce wystąpiło aż 11 postaci: Narrator, Mama, Małgosia- Czerwony Kapturek, Babcia, Policjant, Gajowy, Koza, Kózka, Wilk, Kret, Paw oraz znaki drogowe i sygnalizator świetlny.                 
Czytaj więcej
Październik w Glukusiach

1 październik 2019

Październik w Glukusiach

Czytaj więcej
Dzień Przedszkolaka

23 wrzesień 2019

Dzień Przedszkolaka

W Piątek, 20 września, świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka.
Dzieci miały okazję nauczyć się tańca „Chocolate” i „Baby Shark”.
Czytaj więcej
Przedstawienie pt.

17 wrzesień 2019

Przedstawienie pt. "Kłamstwa Kozy"

Dnia 13 września 2019r. nasze przedszkole odwiedził Teatr Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza. Spektakl w sposób humorystyczny przypomniał dzieciom, że kłamstwo ma krótkie nogi, w życiu nie należy oszukiwać i żerować na cudzej dobroci. Kozucha cały czas okłamywała gospodynię, przez co Paulinka – opiekunka Kozy miała dużo nieprzyjemności,  a nawet została wyrzucona z pracy. Jednak na szczęście oszustwa Kozy wyszły na jaw,  za co  właśnie Kozucha została wypędzona przez gospodynię do lasu. W lesie jednak nie daje za wygraną i siłą zajmuje dom lisa. Dopiero sprytny jeż pokazuje Kozie, gdzie jest jej miejsce. Spektakl bardzo podobał się dzieciom, o czym świadczyły gromkie brawa i zainteresowanie akcją bajki przez cały czas trwania przedstawienia.
Czytaj więcej
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

6 wrzesień 2019

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

Dnia 2 września 2019 r. ubrane na galowo dzieci z naszego przedszkola powitały wierszem  i piosenką nowy rok szkolny 2019/2020, a tym samym pożegnały piękne słoneczne wakacje. Z żalem rozstawały się ze słońcem, rzeką, górami ale z olbrzymią przyjemnością wróciły do przedszkola do swoich koleżanek i kolegów. W progach przedszkola pojawiły się również zupełnie nowe dzieci, które zostały gorąco powitane przez Panią Dyrektor.
Czytaj więcej