Aktualności

Przygotowania do nowego roku szkolnego.

5 sierpień 2019

Przygotowania do nowego roku szkolnego.

W naszym przedszkolu w ostatnim czasie pojawiło się kilka nowości – już przygotowujemy się na przyjęcie nowych dzieci we wrześniu.
We wszystkich salach pojawiły się nowe, kolorowe wykładziny.
Czytaj więcej
Nasze plany na miesiąc sierpień

1 sierpień 2019

Nasze plany na miesiąc sierpień

Czytaj więcej
Przedstawienie

30 lipiec 2019

Przedstawienie "Calineczka"

Dnia 25 lipca 2019r. do naszego przedszkola zawitał Teatr Lalek „Bajka” ze Starego Sącza z niezwykle barwnym przedstawieniem „Calineczka”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy malutkiej, ślicznej dziewczynki, której Zycie nie było usłane różami, gdyż spotykało ją wiele przykrości i złych przygód. Paradoksalnie przyczyną tych nieszczęść była jej uroda, która sprawiła, że zakochiwali się w nie niestety sami niewłaściwi kandydaci np.: Żuk lub Kret. Bajka ta ukazuje, iż piękno zewnętrzne nie zawsze jest błogosławieństwem, bo często przysparza cierpień. Calineczka była jednak piękna nie tylko zewnętrznie. Miała przede wszystkim dobre serce i stać ja było na bezinteresowną pomoc.
Czytaj więcej
Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń

29 lipiec 2019

Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń

Dnia 19 lipca 2019r.  grupy „Zajączki”, „Biedronki” i „Sówki” uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do „Ogrodu Doświadczeń” im. Stanisława Lema  w Krakowie. Dzieci miały możliwość poznawania praw fizyki i świata przyrody wszystkimi zmysłami a więc mogły obejrzeć, posłuchać, powąchać, dotknąć, utrzymać równowagę. Dzieci  na chwilę zamieniły się  w badaczy, eksperymentatorów i obserwatorów.  W zaciekawienie wprawiły je przedmioty wprowadzone w stan drgania i wydające różne odgłosy. Nie mogły nadziwić się, jakie niezwykłe cuda może zdziałać zwykła woda poddana oddziaływaniu różnych sił, ciśnieniu oraz zabarwieniu. Prawa fizyki oraz prawa przyrody poznawane wszystkimi zmysłami to najlepszy sposób poznawania i zdobywania otoczenia. Z wycieczki dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone i szczęśliwe.
Czytaj więcej
Eksperymenty

25 lipiec 2019

Eksperymenty

We wtorek 16.07.2019r. Nasze Przedszkolaki miały niebywałą okazję zagłębić się w świat chemii i fizyki dzięki spotkaniu z Dr Wow. Dzieci bardzo uważnie słuchały co miał im do przekazania Nasz Gość. Samodzielnie wykonywały wulkany, poznały właściwości lodu. Największą atrakcją był dym z suchego lodu, który przeniósł nasze przedszkolaki do baśniowej krainy.
Czytaj więcej

12 lipiec 2019

"Magia na wesoło"

W dniu 10 lipca gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Iluzji z przedstawieniem „Hokus Pokus – magia na wesoło”. Klaun - iluzjonista przeniósł dzieci w świat magii i wprowadził wszystkich we wspaniały humor. Przedszkolaki poznały wiele ciekawych sztuczek, takich jak: triki z tajemniczą pałeczką, która zamienia się w bukiet kwiatów, znikającą piłką, gołębiem, kolorowymi wstążkami, które łączyły się w całość, pojawiającymi się i znikającymi węzłami oraz wiele innych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu - uczyły się tajemniczych zaklęć, a odważni ochotnicy sami czarowali. Wszystkim bardzo podobały się niezwykłe sztuczki i czary.
Czytaj więcej