Aktualności

Wycieczka do Zajezdni MPK

5 lipiec 2019

Wycieczka do Zajezdni MPK

Dnia 04 lipca dwie grupy z naszego przedszkola „Zajączki” i „Biedronki” uczestniczyły w niecodziennym wydarzeniu w Zajezdni Tramwajowej Nowa Huta przy ulicy Ujatek12. To właśnie tam dzieci mogły oglądać podczas specjalnej uroczystości i prezentacji  wyremontowany tramwaj z lat pięćdziesiątych jak również poznać historię tych tramwajów produkowanych siedemdziesiąt lat temu. Niezwykle atrakcyjna okazała się przejażdżka tym tramwajem do Placu Centralnego i do Kopca Wandy. Przyjemnie było pooddychać atmosferą minionych lat, witać zaskoczonych i zainteresowanych przechodniów pierwszym podstawowym  nowohuckim środkiem transportu, który niewiele różni się od oryginału. Dzieciom bardzo spodobała się wycieczka , a najbardziej dźwięk dzwonka, który  podróżujący mogli uruchomić za pomocą wiszącego przy suficie sznurka. Na zakończenie dzieci otrzymały balony oraz  modele tramwaju, którym podróżowały. Po powrocie do przedszkola rozpoczęły składanie modeli, tworząc swoją własną zajezdnię tramwajową. Kto wie, może niejeden uczestnik dzisiejszego wydarzenia zostanie w przyszłości motorniczym?
Czytaj więcej
Wydarzenia w lipcu

1 lipiec 2019

Wydarzenia w lipcu

Czytaj więcej
Wycieczka do Straży Pożarnej

28 czerwiec 2019

Wycieczka do Straży Pożarnej

Dnia 25 czerwca trzy grupy „Żabki”, „Sówki” oraz „Biedronki” wybrały się z wizytą do Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej na osiedlu Zgody 18 w Krakowie.
Czytaj więcej
Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019 oraz Dzień Mamy i Taty

24 czerwiec 2019

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019 oraz Dzień Mamy i Taty

19 czerwca 2019r. był dniem szczególnym, gdyż odbyły się w przedszkolu dwie uroczystości a mianowicie spóźniony Dzień Mamy i wcześniejszy o cztery dni Dzień Taty oraz Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2018/2019. Dzieci z każdej grupy podziękowały swoim rodzicom wierszem, piosenką i tańcem za troskę, opiekę i za ogrom świadczonej każdego dnia miłości. Najstarsza grupa „Zajączki” zaprezentowała przedstawienie „Śpiąca  Królewna”. Wszystkie dzieci  za piękne występy otrzymały od licznie zgromadzonej widowni gromkie brawa. W drugiej części uroczystości Pani Dyrektor dokonała krótkiego podsumowania całorocznej  pracy, podziękowała dzieciom za aktywność, zaangażowanie, chęć udziału w różnych przedszkolnych przedsięwzięciach oraz za szczerą, dziecięcą radość, którą wnoszą do tego miejsca. Podziękowania otrzymali też nauczyciele za całoroczny trud, poświęcenie, otwartość i odpowiedzialność oraz rodzice za wspieranie swoich pociech i wspieranie działań przedszkola. Właścicielom przedszkola Pani Dyrektor podziękowała za dbałość o to, aby wszystkim dzieciom było w przedszkolu miło, przyjemnie  i bezpiecznie. Dzieci wyjeżdżające na wakacje otrzymały życzenia udanego, pełnego słońca odpoczynku. Dzieciom, które opuszczają przedszkole Pani Dyrektor życzyła wszelkiej pomyślności  w innych przedszkolach lub szkołach. Grupa sześciolatków została pożegnana przez młodszych o rok kolegów i koleżanki specjalnie przygotowanym programem artystycznym i prezentami. Wszystkie dzieci z przedszkola otrzymały pamiątkowe dyplomy a sześciolatki dodatkowo otrzymały na pożegnanie również piękne książeczki ufundowane przez Radę Rodziców. W nostalgiczny i wzruszający  nastrój wprowadziła wszystkich zebranych na uroczystości pożegnalna piosenka sześciolatków. Piosenka traktowała o tym, że jeszcze nie chcą odchodzić z przedszkola, że jest im tu dobrze i chciałyby zatrzymać czas………. .
Czytaj więcej
Przedstawienie

19 czerwiec 2019

Przedstawienie "Czerwony Kapturek"

„Czerwony Kapturek” to jedna z klasycznych bajek Charles’a Perrault’a, która na stałe gości w wyobraźni dziecka. Aktorzy w bardzo ciekawy sposób pokazali historię dziewczynki, która wędrowała przez las z koszykiem pełnym lekarstw i smakołyków dla swojej chorej babci. Wyprawa ta stała się okazją do przybliżenia młodym widzom piękna przyrody. Niestety czerwony Kapturek zapomina jak powinien zachowywać się w lesie. Głośno śpiewa, zbacza ze ścieżki i rozrzuca śmieci. Na szczęście po rozmowie z Leśniczym uświadamia sobie swoje złe zachowanie i przyrzeka poprawę. Wraz ze wszystkimi dziećmi uczy się segregacji śmieci.
Czytaj więcej
II edycja akcji „Rośliny za PET-Y”

14 czerwiec 2019

II edycja akcji „Rośliny za PET-Y”

Nasza placówka zebrała 4131 butelek. Dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców w akcję otrzymaliśmy 200 sadzonek. Odebraliśmy je 7 cz
Czytaj więcej